Enneagram

Yunanca “dokuz nokta” anlamına gelen “Enneagram”, dokuz ayrı kişilik tipini ve bu tipler arasındaki karşılıklı ilişkileri açıklayan ve dünyada gittikçe popülerleşen etkili bir öğretidir.

Enneagram, kendini tanıma sürecinde, dünyanın bilinen en etkili metotlarından birisidir. Kişinin kendini tanıması kadar, kişinin kendini değiştirmesi ve geliştirmesi gereken yönlerini keşfetmesi amacıyla geliştirilmiş bir kişilik analizi yöntemidir. Enneagram, eğitimden, iş dünyasına, politikadan iletişime, reklamcılıktan teolojiye, insan kaynaklarından senaryo yazımına, manevi çalışmalardan oyuncu seçimine, çocuk eğitiminden aile danışmanlığına ve psikoterapiye kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır.

Liderlik eğitimlerinde, siyasi seçim çalışmalarında kullanılmaktadır. Kısacası “Enneagram” psikoloji, felsefe , sinema ve sanat, iletişim, kişisel gelişim vb. birçok alanda özel bir öneme sahiptir. Temel Enneagram Eğitimi, katılımcıların kendilerini ve başkalarını tanımalarına ve anlamalarına dair bir farkındalık kazanılmasını amaçlar. Bu da insanla ilgili pek çok boyutu doğrudan olumlu etkileyen bir husustur.
Kısaca bu eğitim, verimli ve anlamlı bir hayat yaşayabilme adına öz-benlik ve mizaç zemininde oluşan kişilik tipleri hakkında bilgi sahibi olup, kazandığınız bu bilgiyi hayatınızın tüm alanlarında kullanabilmenizi hedefler.

Sizlere daha iyi hizmet verebiliriz. Yanlız değilsiniz, hemen bizi arayın. İLETİŞİM